به‌دنبال توسعه نرم‌افزاری در امر گردشگری هستیم.

علی‌اصغر مونسان در جمع فعالان گردشگری و رؤسای دانشگاه‎ها با اشاره به نقش گردشگری در اقتصاد جهانی اظهار کرد: گردشگری به یکی از صنعت‌های مهم اکثر کشورها تبدیل شده و بخش اعظمی از درآمد این کشورها را تأمین می‌کند.

گردشگری به یکی از صنعت‌های مهم اکثر کشورها تبدیل شده و بخش اعظمی از درآمد این کشورها را تأمین می‌کند.

لغو روادید چین در دستور کار قرار گرفت

alt

گردشگری از پاک‌ترین صنایع است و کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می‌کند. از ۱۹۵۰ تا امروز شمار گردشگران در دنیا به یک میلیارد ۳۰۰ میلیون رسیده است و بسیاری از کشورهای جهان مشکلات اقتصادی خود را از این طریق رفع کرده‌اند.

متاسفانه گردشگری هنوز نتوانسته جای خود را باز کنند در حالی که آداب و رسوم بی نظیر و طبیعت چهار فصل کشور مواردی است که می‌تواند گردشگران را جذب کند.

در عرصه گردشگری می‌توانیم با ۵۰ میلیون تومان سرمایه اولیه شغل ایجاد کنیم.

در حالی که در سایر بخش‌ها برای ایجاد شغل دست کم نیازمند ۵۰۰ میلیون اعتبار هستیم. اشتغال در گردشگری سبب می‌شود حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی تحرک پیدا کند.

میراث فرهنگی یک‌ مزیت، برای رونق گردشگری است.

مونسان همچنان ادامه داد: در زمینه گردشگری صحبت‌های همه فعالان را شندیده و بخشی از آن را اجرایی کردیم و از معاون گردشگری خواستم که روی این بندها حرکت کند و هم بخش سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری را پیش ببرد.

سند توسعه گردشگری کشور در کمیسیون‌های دولت در حال بررسی است، علاوه بر این اقداماتی را با همکاری وزارت امور خارجه شروع کرده‌ایم.

اقداماتی را با همکاری وزارت امور خارجه انجام داده‌ایم و موضوع عمان را به هیئت دولت بردیم، لغو روادید با عمان آغاز شد و لغو روادید چین نیز در دستور کار است.

اقداماتی را با همکاری وزارت امور خارجه انجام داده‌ایم و موضوع عمان را به هیئت دولت بردیم، لغو روادید با عمان آغاز شد و لغو روادید چین نیز در دستور کار است.

انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی،گردشگری و زیارتی استان تهران

97/07/30

اخبار مرتبط

لغو یک طرفه ویزای ایران برای سفر شهروندان عمانی

سفیر ایران در عمان : هیات وزیران مقررات لغو روادید یک طرفه برای ورود اتباع عمان به ایران را ابلاغ کرد.

کاهش 11 درصدی سفر خارجی ایرانی‌ها

۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ ایرانی در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کردند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.

سفر به ایران و چالش های روبرو

خبر عدم درج رواديد و مهر ورود و خروج در فرودگاه هاى ايران براى گردشگران اروپايى و امريكايى براى مخفى نگهداشتن سفر آنان به جمهورى اسلامى ايران صرف نظر از درستى و نادرستى خبر و چگونگى اجراى آن، بايستى به اين نكته توجه كرد كه سيستم متمركز جامع اطلاعاتى مسافرت هاى هوايى همواره با نفوذى كه دولت مردان و كارگزاران امريكايى در دو سازمان و موسسه ايكائو و ياتا مستقر در مونترال كانادا دارند با رويه اى كه هم اکنون دولت مردان امریکایی براى زير پا گذاشتن قوانين بين المللى در پيش گرفته اند دسترسى آنان به اطلاعات مسافران هوايى ايران چندان دشوار نيست!

گردشگران جمهوری آذربایجان و رکورد سفر به ایران!

تعداد سفر شهروندان این کشور به ایران در ۹ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی با ۵۳.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به بیش از یک میلیون و ۶۸ هزار سفر رسید.